0%
Web Yazılım Hizmeti

Kurumsal web sitesi nedir?

Kurumsal web sitesi, kurumun kurumsal kimliği ile uyumlu ve kurumun kurumsal öğelerini ön plana çıkarabilecek alt yapıya sahip bir şekilde tasarlanmış web sitesidir.

İçerik Yönetim Sistemleri (Content Management System) nedir?

Son yıllarda web sitelerinin hızlı ve kolayca güncelleme ihtiyacı arttı. Bu sebeple günümüzde kurumsal web sitelerinin kolayca güncellenebilir olarak tasarlanıp programlanması önemli hâle geldi. İçerik Yönetim Sistemleri (Content Management System) olarak adlandırılan yazılımlar aracılığıyla kurumsal web sitesi yönetimi kolaylıkla yapılmaktadır. İçerik yönetim sistemine sahip web sitelerinin yatırım maliyeti yüksek olsa da uzun vadede güncelleme maliyetlerini ortadan kaldırdığı için ekonomik bir çözüm olarak tercih edilmektedir. Zemedya olarak dünya çapında tercih edilen Mpanel içerik yönetim sistemine sahip kurumsal web sitesi uygulamalarımız ile müşterilerimize başarılı çözümler sunuyoruz.

Neden Grafike’yi tercih etmelisiniz?

Başarılı bir kurumsal web sitesi oluşturmak için temel olarak web tasarımı, arayüz kodlama, ve programlama, veri girişi gibi konularda deneyimli bir ekip gereklidir. Bu konuda yetkinliğini ortaya koyan Zemedya 10 yılı aşkın süredir birçok kurumsal şirketin dijital çözüm ortağı olarak tercih edilmiştir.

Ne kadar güzel o kadar başarılı !

Her platformda güzel görünmenin keyfini Grafike ayrıcalığı ile yaşayın!

Amacı güzellik ve estetik görünüm olmalı fakat, kargaşadan da kaçınmalı bir web sitesi. İşte tam bu ince çizgiyi yakalamak tasarımlarda çok önemlidir. Çoğu zaman güzel olması için uğraşılan bir tasarımın sadelikten uzaklaşması ve estetiğini kaybetmesi kaçınılmazdır. Zaten başarısızlığı da buradan kaynaklanmaktadır.

Hedefimiz güzellik ve sadeliğin birleştiği o ince çizgide tasarımlarımızı müşterilerimiz ile buluşturmak ve başarıya bu şekilde ulaşmaktır.

Başarılı Web Tasarım İçin Önce “Etkili Tasarım” !

Etkili olmayan bir web sitesinden başarılı olmasını bekleyemezsiniz. Bu nedenle başarının ilk şartı, olmazsa olmazı etki yaratmaktır. Söyle bir düşünsenize yarattıkları etkiye tepki olarak başarı ile karşılaşan bir sürü örnek uygulama vardır önünüzde. Tabi doğru etkiyi yaratmak şartı ile…

Doğru Bütçe İle Doğru Hedef Kitlenize Ulaşın!

Bazı firmalar web tasarım ve yazılım ile ilgili bütçelerini kısmaktadırlar ama sonuç olarak müşterileriniz ilk baktığı mecra web sitenizdir ve her firma için çok önemlidir. Web tasarım hizmeti alırken bütçe optimizasyonuna dikkat edilmeli özensiz kopya içerik ve tema ile web sitesi hazırlayan firmalardan kaçınılmalıdır. Bu şekilde bir yatırımın sonucu hüsran olacağı gibi daha sonrasında hizmet alan firmanın zaman ve para kaybına yol açmaktadır. Bu tarz kayıpların önüne geçmek için web tasarım hizmetinin gerçekten bu konuda profesyonelleşmiş deneyimli firmalardan alınması gerekmektedir.

İyi bir web sitesinde aranan özellikler nelerdir?

Akıllara gelen bir diğer soru ise budur? İyi bir web sitesi hızlı açılmalı kullanıcılarını doğru bilgiye hızlı bir şekilde yönlendirmeli, kullanıcıları doğru bilgiye yönlendirdikten sonra ise hemen siteden çıkmalarını engellemelidir. Yani kısacası kullanıcılarının doğru zamanda doğru yerde olmalarını sağlamalıdır. Hayatta böyle değil midir zaten doğru zamanda doğru yerde olmaya çalışmak için geçen günler toplamı!

İyi bir web tasarımda olması gereken günümüzün olmazsa olmazı bir diğer özellik ise bütün cihazlarda uyumlu ve güzel görünebilmesidir. Bu şekilde tasarlanmış ve uygulanmış olan siteler de görünümden kaynaklı kullanıcı kayıplarının önüne geçilecektir.

Neden web sitesine iyi bir bütçe ayırmalısınız?

Günümüzde rekabetin her sektörde arttığı görülmekte ve rekabette ön planda olamayan yani ayak uyduramayan firmaların ise silindiği görülmektedir. Bunun bilincinde olan büyük firmaların ise özellikle etkili reklam yapmanın en iyi yolu olan web tasarıma ciddi bütçeler ayırdığı ve tabi ki bu yatırımında karşılığını aldığı görülmekte. Gelişen zamanın teknolojisine ayak uydurmak için ise web sitelerini sürekli güncel tutmak ve yeniliklere uygun hale getirmek gerekmektedir. Hatta bu durum kaçınılmazdır.

Web Tasarım işin basit kısmı, Web Yazılım ise zor kısmı olarak görülmektedir. Bir nevi doğru sayabiliriz. Web Yazılım işin arka kısmı ve kod kısmının çalıştığı alandır. Web programlama uygulaması bir iletişim formunun basitliği veya bir e-ticaret sitesinin karışıklığı olabilir. Programlamaların hemen hemen hepsi hedefe en kısa zamanda kolay bir şekilde ulaşmayı sağlamaktadır.

En çok kullanılan program yapısı, site içeriğine bir yönetim paneli sağlanmasıdır. Sitelerin yönetici panelli olması, ekleme, çıkarma veya bir içerik güncelleme gibi olanaklar sağlamaktadır.

Google arama motorlarından en üstlere taşıyacak, taleplerinize uygun olarak web yazılım yazmaktayız.

Web yazılım, e-ticaret siteleri, içerik yönetim sistemleri, alışveriş siteleri gibi projelerin koda dökülmesidir. Gelişen teknoloji çağımız sayesinde her geçen gün gelişmekte olan web yazılım girişimleri bulunmaktadır. Bir web yazılımı mutlaka kullanıcı odaklı olmalı ve ihtiyaçlarınıza çözüm üretmelidir.

Web yazılımın bir diğer adı da web programlama olarak da bilinmektedir. Programlayan, yazılım yapan birçok program bulunmaktadır. C#, ASP vb. programlama dilleri ile web siteleri yapılabilir.

Web yazılımcı veritabanı işlemlerini yapan, düzenleyen kişilerdir. Çeşitli algoritmalar kullanarak sistemin çalışmasını sağlamaktadır. Örnek verecek olursak facebook, twitter vs kullandığınız sosyal hesaplarda kullanıcı adınız vs otomatik olarak görünmektedir bunun sebebi ise web yazılımla alakalıdır.

Web yazılım arka planda yapılan işlemlerdir, web tasarımda olduğu gibi görünmemektedir. Web yazılımda sitelerin güvenilirliği açısından yazılım işlemleri gizli kalmak zorundadır.

web yazılım projelerimizi inceleyin...

Toplantı Talep Ediyorum